Primera Nacional
Argentina

Primera Nacional

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
A
1 Club Atletico Atlanta Club Atletico Atlanta 20 11 5 4 33:20 13 38 W
Club Atletico Mitre Club Atletico Mitre
15.02.20 0 : 1 WIN
Club Atletico Atlanta Club Atletico Atlanta
W
Club Atletico Atlanta Club Atletico Atlanta
22.02.20 2 : 1 WIN
Ferro Carril Oeste Ferro Carril Oeste
L
Estudiantes de Rio Cuarto Estudiantes de Rio Cuarto
01.03.20 1 : 0 LOSS
Club Atletico Atlanta Club Atletico Atlanta
W
Club Atletico Atlanta Club Atletico Atlanta
08.03.20 2 : 0 WIN
Nueva Chicago Nueva Chicago
D
Guillermo Brown Guillermo Brown
15.03.20 0 : 0 DRAW
Club Atletico Atlanta Club Atletico Atlanta
2 Estudiantes de Rio Cuarto Estudiantes de Rio Cuarto 21 10 7 4 29:19 10 37 W
Estudiantes de Rio Cuarto Estudiantes de Rio Cuarto
17.02.20 3 : 2 WIN
Platense Platense
D
Independiente Rivadavia Independiente Rivadavia
22.02.20 0 : 0 DRAW
Estudiantes de Rio Cuarto Estudiantes de Rio Cuarto
W
Estudiantes de Rio Cuarto Estudiantes de Rio Cuarto
01.03.20 1 : 0 WIN
Club Atletico Atlanta Club Atletico Atlanta
L
Ferro Carril Oeste Ferro Carril Oeste
09.03.20 2 : 1 LOSS
Estudiantes de Rio Cuarto Estudiantes de Rio Cuarto
D
Club Atletico Mitre Club Atletico Mitre
14.03.20 0 : 0 DRAW
Estudiantes de Rio Cuarto Estudiantes de Rio Cuarto
3 Estudiantes de Buenos Aires Estudiantes de Buenos Aires 21 11 3 7 31:25 6 36 W
Estudiantes de Buenos Aires Estudiantes de Buenos Aires
15.02.20 5 : 3 WIN
San Martin de San Juan San Martin de San Juan
W
Agropecuario Agropecuario
22.02.20 0 : 1 WIN
Estudiantes de Buenos Aires Estudiantes de Buenos Aires
W
Estudiantes de Buenos Aires Estudiantes de Buenos Aires
01.03.20 2 : 0 WIN
Barracas Central Barracas Central
L
Deportivo Moron Deportivo Moron
07.03.20 1 : 0 LOSS
Estudiantes de Buenos Aires Estudiantes de Buenos Aires
D
Estudiantes de Buenos Aires Estudiantes de Buenos Aires
14.03.20 2 : 2 DRAW
Club Atletico Temperley Club Atletico Temperley
4 Club Atletico Temperley Club Atletico Temperley 21 8 8 5 22:19 3 32 D
Nueva Chicago Nueva Chicago
16.02.20 1 : 1 DRAW
Club Atletico Temperley Club Atletico Temperley
L
Club Atletico Temperley Club Atletico Temperley
24.02.20 1 : 3 LOSS
Guillermo Brown Guillermo Brown
W
Alvarado Alvarado
29.02.20 0 : 2 WIN
Club Atletico Temperley Club Atletico Temperley
D
Club Atletico Temperley Club Atletico Temperley
08.03.20 1 : 1 DRAW
Belgrano Belgrano
D
Estudiantes de Buenos Aires Estudiantes de Buenos Aires
14.03.20 2 : 2 DRAW
Club Atletico Temperley Club Atletico Temperley
5 Deportivo Moron Deportivo Moron 21 9 5 7 19:18 1 32 W
Guillermo Brown Guillermo Brown
16.02.20 1 : 2 WIN
Deportivo Moron Deportivo Moron
W
Deportivo Moron Deportivo Moron
22.02.20 1 : 0 WIN
Alvarado Alvarado
L
Belgrano Belgrano
29.02.20 1 : 0 LOSS
Deportivo Moron Deportivo Moron
W
Deportivo Moron Deportivo Moron
07.03.20 1 : 0 WIN
Estudiantes de Buenos Aires Estudiantes de Buenos Aires
W
San Martin de San Juan San Martin de San Juan
15.03.20 0 : 2 WIN
Deportivo Moron Deportivo Moron
6 Ferro Carril Oeste Ferro Carril Oeste 21 9 4 8 20:20 -1 31 W
Ferro Carril Oeste Ferro Carril Oeste
15.02.20 1 : 0 WIN
Independiente Rivadavia Independiente Rivadavia
L
Club Atletico Atlanta Club Atletico Atlanta
22.02.20 2 : 1 LOSS
Ferro Carril Oeste Ferro Carril Oeste
W
Club Atletico Mitre Club Atletico Mitre
01.03.20 0 : 1 WIN
Ferro Carril Oeste Ferro Carril Oeste
W
Ferro Carril Oeste Ferro Carril Oeste
09.03.20 2 : 1 WIN
Estudiantes de Rio Cuarto Estudiantes de Rio Cuarto
D
Nueva Chicago Nueva Chicago
15.03.20 1 : 1 DRAW
Ferro Carril Oeste Ferro Carril Oeste
7 Platense Platense 21 9 3 9 22:25 -3 30 L
Estudiantes de Rio Cuarto Estudiantes de Rio Cuarto
17.02.20 3 : 2 LOSS
Platense Platense
L
Platense Platense
24.02.20 0 : 1 LOSS
Nueva Chicago Nueva Chicago
D
Guillermo Brown Guillermo Brown
01.03.20 1 : 1 DRAW
Platense Platense
L
Platense Platense
06.03.20 0 : 2 LOSS
Alvarado Alvarado
D
Belgrano Belgrano
15.03.20 1 : 1 DRAW
Platense Platense
8 Agropecuario Agropecuario 21 8 5 8 23:19 4 29 D
Belgrano Belgrano
16.02.20 1 : 1 DRAW
Agropecuario Agropecuario
L
Agropecuario Agropecuario
22.02.20 0 : 1 LOSS
Estudiantes de Buenos Aires Estudiantes de Buenos Aires
L
San Martin de San Juan San Martin de San Juan
01.03.20 3 : 2 LOSS
Agropecuario Agropecuario
W
Agropecuario Agropecuario
07.03.20 2 : 0 WIN
Club Atletico Mitre Club Atletico Mitre
W
Agropecuario Agropecuario
16.03.20 2 : 0 WIN
Barracas Central Barracas Central
9 San Martin de San Juan San Martin de San Juan 21 7 7 7 19:22 -3 28 L
Estudiantes de Buenos Aires Estudiantes de Buenos Aires
15.02.20 5 : 3 LOSS
San Martin de San Juan San Martin de San Juan
D
San Martin de San Juan San Martin de San Juan
23.02.20 0 : 0 DRAW
Club Atletico Mitre Club Atletico Mitre
W
San Martin de San Juan San Martin de San Juan
01.03.20 3 : 2 WIN
Agropecuario Agropecuario
L
Barracas Central Barracas Central
09.03.20 2 : 0 LOSS
San Martin de San Juan San Martin de San Juan
L
San Martin de San Juan San Martin de San Juan
15.03.20 0 : 2 LOSS
Deportivo Moron Deportivo Moron
10 Belgrano Belgrano 21 5 12 4 26:25 1 27 D
Belgrano Belgrano
16.02.20 1 : 1 DRAW
Agropecuario Agropecuario
W
Barracas Central Barracas Central
22.02.20 2 : 3 WIN
Belgrano Belgrano
W
Belgrano Belgrano
29.02.20 1 : 0 WIN
Deportivo Moron Deportivo Moron
D
Club Atletico Temperley Club Atletico Temperley
08.03.20 1 : 1 DRAW
Belgrano Belgrano
D
Belgrano Belgrano
15.03.20 1 : 1 DRAW
Platense Platense
11 Alvarado Alvarado 21 7 5 9 27:28 -1 26 W
Alvarado Alvarado
15.02.20 2 : 0 WIN
Barracas Central Barracas Central
L
Deportivo Moron Deportivo Moron
22.02.20 1 : 0 LOSS
Alvarado Alvarado
L
Alvarado Alvarado
29.02.20 0 : 2 LOSS
Club Atletico Temperley Club Atletico Temperley
W
Platense Platense
06.03.20 0 : 2 WIN
Alvarado Alvarado
L
Alvarado Alvarado
14.03.20 0 : 3 LOSS
Independiente Rivadavia Independiente Rivadavia
12 Guillermo Brown Guillermo Brown 21 6 7 8 18:21 -3 25 L
Guillermo Brown Guillermo Brown
16.02.20 1 : 2 LOSS
Deportivo Moron Deportivo Moron
W
Club Atletico Temperley Club Atletico Temperley
24.02.20 1 : 3 WIN
Guillermo Brown Guillermo Brown
D
Guillermo Brown Guillermo Brown
01.03.20 1 : 1 DRAW
Platense Platense
D
Independiente Rivadavia Independiente Rivadavia
09.03.20 0 : 0 DRAW
Guillermo Brown Guillermo Brown
D
Guillermo Brown Guillermo Brown
15.03.20 0 : 0 DRAW
Club Atletico Atlanta Club Atletico Atlanta
13 Independiente Rivadavia Independiente Rivadavia 20 6 6 8 26:28 -2 24 L
Ferro Carril Oeste Ferro Carril Oeste
15.02.20 1 : 0 LOSS
Independiente Rivadavia Independiente Rivadavia
D
Independiente Rivadavia Independiente Rivadavia
22.02.20 0 : 0 DRAW
Estudiantes de Rio Cuarto Estudiantes de Rio Cuarto
D
Nueva Chicago Nueva Chicago
02.03.20 1 : 1 DRAW
Independiente Rivadavia Independiente Rivadavia
D
Independiente Rivadavia Independiente Rivadavia
09.03.20 0 : 0 DRAW
Guillermo Brown Guillermo Brown
W
Alvarado Alvarado
14.03.20 0 : 3 WIN
Independiente Rivadavia Independiente Rivadavia
14 Barracas Central Barracas Central 21 5 6 10 19:26 -7 21 L
Alvarado Alvarado
15.02.20 2 : 0 LOSS
Barracas Central Barracas Central
L
Barracas Central Barracas Central
22.02.20 2 : 3 LOSS
Belgrano Belgrano
L
Estudiantes de Buenos Aires Estudiantes de Buenos Aires
01.03.20 2 : 0 LOSS
Barracas Central Barracas Central
W
Barracas Central Barracas Central
09.03.20 2 : 0 WIN
San Martin de San Juan San Martin de San Juan
L
Agropecuario Agropecuario
16.03.20 2 : 0 LOSS
Barracas Central Barracas Central
15 Club Atletico Mitre Club Atletico Mitre 21 3 8 10 11:19 -8 17 L
Club Atletico Mitre Club Atletico Mitre
15.02.20 0 : 1 LOSS
Club Atletico Atlanta Club Atletico Atlanta
D
San Martin de San Juan San Martin de San Juan
23.02.20 0 : 0 DRAW
Club Atletico Mitre Club Atletico Mitre
L
Club Atletico Mitre Club Atletico Mitre
01.03.20 0 : 1 LOSS
Ferro Carril Oeste Ferro Carril Oeste
L
Agropecuario Agropecuario
07.03.20 2 : 0 LOSS
Club Atletico Mitre Club Atletico Mitre
D
Club Atletico Mitre Club Atletico Mitre
14.03.20 0 : 0 DRAW
Estudiantes de Rio Cuarto Estudiantes de Rio Cuarto
16 Nueva Chicago Nueva Chicago 21 2 11 8 16:27 -11 17 D
Nueva Chicago Nueva Chicago
16.02.20 1 : 1 DRAW
Club Atletico Temperley Club Atletico Temperley
W
Platense Platense
24.02.20 0 : 1 WIN
Nueva Chicago Nueva Chicago
D
Nueva Chicago Nueva Chicago
02.03.20 1 : 1 DRAW
Independiente Rivadavia Independiente Rivadavia
L
Club Atletico Atlanta Club Atletico Atlanta
08.03.20 2 : 0 LOSS
Nueva Chicago Nueva Chicago
D
Nueva Chicago Nueva Chicago
15.03.20 1 : 1 DRAW
Ferro Carril Oeste Ferro Carril Oeste
Finals
Promotion Playoffs
Relegation
# Team G W D L G GD PT Form Next
B
1 Club Atletico San Martín de Tucuman Club Atletico San Martín de Tucuman 21 13 5 3 33:13 20 44 W
Villa Dalmine Villa Dalmine
16.02.20 1 : 2 WIN
Club Atletico San Martín de Tucuman Club Atletico San Martín de Tucuman
W
Club Atletico San Martín de Tucuman Club Atletico San Martín de Tucuman
24.02.20 2 : 0 WIN
Sarmiento Sarmiento
W
Deportivo Riestra Deportivo Riestra
02.03.20 0 : 1 WIN
Club Atletico San Martín de Tucuman Club Atletico San Martín de Tucuman
L
Club Atletico San Martín de Tucuman Club Atletico San Martín de Tucuman
08.03.20 0 : 1 LOSS
Chacarita Juniors Chacarita Juniors
L
Club Atletico Brown Club Atletico Brown
15.03.20 1 : 0 LOSS
Club Atletico San Martín de Tucuman Club Atletico San Martín de Tucuman
2 Defensores de Belgrano Defensores de Belgrano 21 11 8 2 25:13 12 41 W
Defensores de Belgrano Defensores de Belgrano
15.02.20 2 : 0 WIN
Quilmes Quilmes
W
Atletico de Rafaela Atletico de Rafaela
21.02.20 1 : 3 WIN
Defensores de Belgrano Defensores de Belgrano
L
Defensores de Belgrano Defensores de Belgrano
28.02.20 0 : 2 LOSS
All Boys All Boys
W
Gimnasia y Esgrima de Jujuy Gimnasia y Esgrima de Jujuy
06.03.20 0 : 1 WIN
Defensores de Belgrano Defensores de Belgrano
W
Defensores de Belgrano Defensores de Belgrano
13.03.20 1 : 0 WIN
Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina
3 Sarmiento Sarmiento 20 9 7 4 31:21 10 34 D
Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina
10.02.20 1 : 1 DRAW
Sarmiento Sarmiento
W
Sarmiento Sarmiento
16.02.20 2 : 1 WIN
Instituto Atletico Central Cordoba Instituto Atletico Central Cordoba
L
Club Atletico San Martín de Tucuman Club Atletico San Martín de Tucuman
24.02.20 2 : 0 LOSS
Sarmiento Sarmiento
L
Sarmiento Sarmiento
02.03.20 0 : 1 LOSS
Club Almagro Club Almagro
L
Villa Dalmine Villa Dalmine
07.03.20 1 : 0 LOSS
Sarmiento Sarmiento
4 Deportivo Riestra Deportivo Riestra 21 8 9 4 15:14 1 33 W
Deportivo Riestra Deportivo Riestra
15.02.20 1 : 0 WIN
Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina
D
Instituto Atletico Central Cordoba Instituto Atletico Central Cordoba
22.02.20 0 : 0 DRAW
Deportivo Riestra Deportivo Riestra
L
Deportivo Riestra Deportivo Riestra
02.03.20 0 : 1 LOSS
Club Atletico San Martín de Tucuman Club Atletico San Martín de Tucuman
W
Club Almagro Club Almagro
08.03.20 0 : 2 WIN
Deportivo Riestra Deportivo Riestra
D
Deportivo Riestra Deportivo Riestra
16.03.20 1 : 1 DRAW
Villa Dalmine Villa Dalmine
5 Club Atletico Tigre Club Atletico Tigre 20 8 4 8 24:21 3 28 L
Quilmes Quilmes
07.02.20 2 : 1 LOSS
Club Atletico Tigre Club Atletico Tigre
W
Club Atletico Tigre Club Atletico Tigre
15.02.20 2 : 0 WIN
Atletico de Rafaela Atletico de Rafaela
L
All Boys All Boys
22.02.20 2 : 1 LOSS
Club Atletico Tigre Club Atletico Tigre
W
Club Atletico Tigre Club Atletico Tigre
28.02.20 3 : 1 WIN
Gimnasia y Esgrima de Jujuy Gimnasia y Esgrima de Jujuy
L
Club Atletico Tigre Club Atletico Tigre
15.03.20 0 : 3 LOSS
Instituto Atletico Central Cordoba Instituto Atletico Central Cordoba
6 Atletico de Rafaela Atletico de Rafaela 21 7 7 7 27:30 -3 28 L
Club Atletico Tigre Club Atletico Tigre
15.02.20 2 : 0 LOSS
Atletico de Rafaela Atletico de Rafaela
L
Atletico de Rafaela Atletico de Rafaela
21.02.20 1 : 3 LOSS
Defensores de Belgrano Defensores de Belgrano
D
Quilmes Quilmes
02.03.20 1 : 1 DRAW
Atletico de Rafaela Atletico de Rafaela
L
Atletico de Rafaela Atletico de Rafaela
07.03.20 1 : 5 LOSS
Club Atletico Gimnasia y Esgrima Club Atletico Gimnasia y Esgrima
W
Atletico de Rafaela Atletico de Rafaela
13.03.20 3 : 2 WIN
All Boys All Boys
7 Club Atletico Gimnasia y Esgrima Club Atletico Gimnasia y Esgrima 20 7 6 7 20:20 -4 27 L
Defensores de Belgrano Defensores de Belgrano
09.02.20 1 : 0 LOSS
Club Atletico Gimnasia y Esgrima Club Atletico Gimnasia y Esgrima
W
Club Atletico Gimnasia y Esgrima Club Atletico Gimnasia y Esgrima
16.02.20 1 : 0 WIN
Club Almagro Club Almagro
D
Quilmes Quilmes
23.02.20 2 : 2 DRAW
Club Atletico Gimnasia y Esgrima Club Atletico Gimnasia y Esgrima
W
Club Atletico Gimnasia y Esgrima Club Atletico Gimnasia y Esgrima
01.03.20 3 : 1 WIN
Villa Dalmine Villa Dalmine
W
Atletico de Rafaela Atletico de Rafaela
07.03.20 1 : 5 WIN
Club Atletico Gimnasia y Esgrima Club Atletico Gimnasia y Esgrima
8 Villa Dalmine Villa Dalmine 21 7 5 9 19:18 1 26 L
Villa Dalmine Villa Dalmine
16.02.20 1 : 2 LOSS
Club Atletico San Martín de Tucuman Club Atletico San Martín de Tucuman
D
Club Almagro Club Almagro
23.02.20 0 : 0 DRAW
Villa Dalmine Villa Dalmine
L
Club Atletico Gimnasia y Esgrima Club Atletico Gimnasia y Esgrima
01.03.20 3 : 1 LOSS
Villa Dalmine Villa Dalmine
W
Villa Dalmine Villa Dalmine
07.03.20 1 : 0 WIN
Sarmiento Sarmiento
D
Deportivo Riestra Deportivo Riestra
16.03.20 1 : 1 DRAW
Villa Dalmine Villa Dalmine
9 Instituto Atletico Central Cordoba Instituto Atletico Central Cordoba 21 6 7 8 26:24 2 25 L
Sarmiento Sarmiento
16.02.20 2 : 1 LOSS
Instituto Atletico Central Cordoba Instituto Atletico Central Cordoba
D
Instituto Atletico Central Cordoba Instituto Atletico Central Cordoba
22.02.20 0 : 0 DRAW
Deportivo Riestra Deportivo Riestra
L
Chacarita Juniors Chacarita Juniors
03.03.20 1 : 0 LOSS
Instituto Atletico Central Cordoba Instituto Atletico Central Cordoba
D
Instituto Atletico Central Cordoba Instituto Atletico Central Cordoba
08.03.20 1 : 1 DRAW
Club Atletico Brown Club Atletico Brown
W
Club Atletico Tigre Club Atletico Tigre
15.03.20 0 : 3 WIN
Instituto Atletico Central Cordoba Instituto Atletico Central Cordoba
10 Club Atletico Brown Club Atletico Brown 21 5 9 7 18:22 -4 24 W
Club Atletico Brown Club Atletico Brown
15.02.20 2 : 1 WIN
All Boys All Boys
D
Gimnasia y Esgrima de Jujuy Gimnasia y Esgrima de Jujuy
21.02.20 1 : 1 DRAW
Club Atletico Brown Club Atletico Brown
D
Club Atletico Brown Club Atletico Brown
29.02.20 0 : 0 DRAW
Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina
D
Instituto Atletico Central Cordoba Instituto Atletico Central Cordoba
08.03.20 1 : 1 DRAW
Club Atletico Brown Club Atletico Brown
W
Club Atletico Brown Club Atletico Brown
15.03.20 1 : 0 WIN
Club Atletico San Martín de Tucuman Club Atletico San Martín de Tucuman
11 Quilmes Quilmes 21 5 9 7 19:24 -5 24 L
Defensores de Belgrano Defensores de Belgrano
15.02.20 2 : 0 LOSS
Quilmes Quilmes
D
Quilmes Quilmes
23.02.20 2 : 2 DRAW
Club Atletico Gimnasia y Esgrima Club Atletico Gimnasia y Esgrima
D
Quilmes Quilmes
02.03.20 1 : 1 DRAW
Atletico de Rafaela Atletico de Rafaela
L
All Boys All Boys
08.03.20 1 : 0 LOSS
Quilmes Quilmes
W
Quilmes Quilmes
15.03.20 1 : 0 WIN
Gimnasia y Esgrima de Jujuy Gimnasia y Esgrima de Jujuy
12 Chacarita Juniors Chacarita Juniors 21 6 6 9 15:26 -11 24 D
Chacarita Juniors Chacarita Juniors
15.02.20 0 : 0 DRAW
Gimnasia y Esgrima de Jujuy Gimnasia y Esgrima de Jujuy
L
Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina
24.02.20 2 : 1 LOSS
Chacarita Juniors Chacarita Juniors
W
Chacarita Juniors Chacarita Juniors
03.03.20 1 : 0 WIN
Instituto Atletico Central Cordoba Instituto Atletico Central Cordoba
W
Club Atletico San Martín de Tucuman Club Atletico San Martín de Tucuman
08.03.20 0 : 1 WIN
Chacarita Juniors Chacarita Juniors
L
Chacarita Juniors Chacarita Juniors
16.03.20 1 : 2 LOSS
Club Almagro Club Almagro
13 Club Almagro Club Almagro 21 5 8 8 13:20 -7 23 L
Club Atletico Gimnasia y Esgrima Club Atletico Gimnasia y Esgrima
16.02.20 1 : 0 LOSS
Club Almagro Club Almagro
D
Club Almagro Club Almagro
23.02.20 0 : 0 DRAW
Villa Dalmine Villa Dalmine
W
Sarmiento Sarmiento
02.03.20 0 : 1 WIN
Club Almagro Club Almagro
L
Club Almagro Club Almagro
08.03.20 0 : 2 LOSS
Deportivo Riestra Deportivo Riestra
W
Chacarita Juniors Chacarita Juniors
16.03.20 1 : 2 WIN
Club Almagro Club Almagro
14 All Boys All Boys 21 5 7 9 17:23 -6 22 L
Club Atletico Brown Club Atletico Brown
15.02.20 2 : 1 LOSS
All Boys All Boys
W
All Boys All Boys
22.02.20 2 : 1 WIN
Club Atletico Tigre Club Atletico Tigre
W
Defensores de Belgrano Defensores de Belgrano
28.02.20 0 : 2 WIN
All Boys All Boys
W
All Boys All Boys
08.03.20 1 : 0 WIN
Quilmes Quilmes
L
Atletico de Rafaela Atletico de Rafaela
13.03.20 3 : 2 LOSS
All Boys All Boys
15 Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina 20 4 8 8 15:19 -4 20 D
Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina
10.02.20 1 : 1 DRAW
Sarmiento Sarmiento
L
Deportivo Riestra Deportivo Riestra
15.02.20 1 : 0 LOSS
Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina
W
Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina
24.02.20 2 : 1 WIN
Chacarita Juniors Chacarita Juniors
D
Club Atletico Brown Club Atletico Brown
29.02.20 0 : 0 DRAW
Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina
L
Defensores de Belgrano Defensores de Belgrano
13.03.20 1 : 0 LOSS
Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina
16 Gimnasia y Esgrima de Jujuy Gimnasia y Esgrima de Jujuy 21 4 7 10 13:22 -9 19 D
Chacarita Juniors Chacarita Juniors
15.02.20 0 : 0 DRAW
Gimnasia y Esgrima de Jujuy Gimnasia y Esgrima de Jujuy
D
Gimnasia y Esgrima de Jujuy Gimnasia y Esgrima de Jujuy
21.02.20 1 : 1 DRAW
Club Atletico Brown Club Atletico Brown
L
Club Atletico Tigre Club Atletico Tigre
28.02.20 3 : 1 LOSS
Gimnasia y Esgrima de Jujuy Gimnasia y Esgrima de Jujuy
L
Gimnasia y Esgrima de Jujuy Gimnasia y Esgrima de Jujuy
06.03.20 0 : 1 LOSS
Defensores de Belgrano Defensores de Belgrano
L
Quilmes Quilmes
15.03.20 1 : 0 LOSS
Gimnasia y Esgrima de Jujuy Gimnasia y Esgrima de Jujuy
Finals
Promotion Playoffs
Relegation
Show more

Primera Nacional tournament held by Argentina.

On 777score.co.za website you can have football schedule and Primera Nacional (Argentina) live matches.

Follow Primera Nacional (Argentina) live standings, discover match results, team statistics in real time and watch football online at 777score.co.za.