Liga de Expansion Mx, Apertura
Mexico

Liga de Expansion Mx, Apertura

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Apertura
1 Club Celaya Club Celaya 6 4 2 0 10:4 6 16 W
Club Celaya Club Celaya
25.08.20 2 : 1 WIN
Correcaminos UAT Correcaminos UAT
D
Tlaxcala FC Tlaxcala FC
02.09.20 1 : 1 DRAW
Club Celaya Club Celaya
W
Club Celaya Club Celaya
13.09.20 3 : 0 WIN
Atlante Atlante
W
Pumas Tabasco Pumas Tabasco
16.09.20 1 : 2 WIN
Club Celaya Club Celaya
D
Club Celaya Club Celaya
23.09.20 0 : 0 DRAW
Tampico Madero Tampico Madero
Universidad de Guadalajara
2 Cimarrones de Sonora Cimarrones de Sonora 6 4 0 2 9:5 4 14 W
Cimarrones de Sonora Cimarrones de Sonora
27.08.20 2 : 1 WIN
Cancun FC Cancun FC
W
Dorados de Sinaloa Dorados de Sinaloa
06.09.20 0 : 2 WIN
Cimarrones de Sonora Cimarrones de Sonora
W
Cimarrones de Sonora Cimarrones de Sonora
13.09.20 2 : 1 WIN
Pumas Tabasco Pumas Tabasco
L
Atlante Atlante
16.09.20 1 : 0 LOSS
Cimarrones de Sonora Cimarrones de Sonora
L
Correcaminos UAT Correcaminos UAT
22.09.20 2 : 1 LOSS
Cimarrones de Sonora Cimarrones de Sonora
Club Deportivo Mineros de Zacatecas
3 Cancun FC Cancun FC 6 3 2 1 9:6 3 12 L
Cimarrones de Sonora Cimarrones de Sonora
27.08.20 2 : 1 LOSS
Cancun FC Cancun FC
W
Cancun FC Cancun FC
01.09.20 2 : 0 WIN
Correcaminos UAT Correcaminos UAT
W
Atletico Morelia Atletico Morelia
10.09.20 2 : 3 WIN
Cancun FC Cancun FC
D
Cancun FC Cancun FC
15.09.20 1 : 1 DRAW
Club Deportivo Mineros de Zacatecas Club Deportivo Mineros de Zacatecas
D
Dorados de Sinaloa Dorados de Sinaloa
22.09.20 1 : 1 DRAW
Cancun FC Cancun FC
Venados
4 Atlante Atlante 6 3 1 2 7:4 3 10 L
Club Celaya Club Celaya
13.09.20 3 : 0 LOSS
Atlante Atlante
W
Atlante Atlante
16.09.20 1 : 0 WIN
Cimarrones de Sonora Cimarrones de Sonora
W
Atlante Atlante
19.09.20 3 : 0 WIN
Venados Venados
D
Atlante Atlante
23.09.20 0 : 0 DRAW
Tapatio Tapatio
W
Tlaxcala FC Tlaxcala FC
26.09.20 0 : 3 WIN
Atlante Atlante
Pumas Tabasco
5 Universidad de Guadalajara Universidad de Guadalajara 6 2 2 2 8:7 1 10 D
Universidad de Guadalajara Universidad de Guadalajara
30.08.20 1 : 1 DRAW
Club Deportivo Mineros de Zacatecas Club Deportivo Mineros de Zacatecas
W
Atlante Atlante
06.09.20 0 : 1 WIN
Universidad de Guadalajara Universidad de Guadalajara
L
Universidad de Guadalajara Universidad de Guadalajara
10.09.20 1 : 2 LOSS
Tampico Madero Tampico Madero
W
Tlaxcala FC Tlaxcala FC
15.09.20 1 : 3 WIN
Universidad de Guadalajara Universidad de Guadalajara
D
Universidad de Guadalajara Universidad de Guadalajara
27.09.20 2 : 2 DRAW
Pumas Tabasco Pumas Tabasco
Club Celaya
6 Dorados de Sinaloa Dorados de Sinaloa 6 2 2 2 9:9 -1 10 W
Alebrijes de Oaxaca Alebrijes de Oaxaca
25.08.20 1 : 3 WIN
Dorados de Sinaloa Dorados de Sinaloa
L
Dorados de Sinaloa Dorados de Sinaloa
06.09.20 0 : 2 LOSS
Cimarrones de Sonora Cimarrones de Sonora
W
Venados Venados
09.09.20 1 : 2 WIN
Dorados de Sinaloa Dorados de Sinaloa
D
Dorados de Sinaloa Dorados de Sinaloa
16.09.20 2 : 2 DRAW
Correcaminos UAT Correcaminos UAT
D
Dorados de Sinaloa Dorados de Sinaloa
22.09.20 1 : 1 DRAW
Cancun FC Cancun FC
Atletico Morelia
7 Club Deportivo Mineros de Zacatecas Club Deportivo Mineros de Zacatecas 6 2 3 1 9:8 1 9 D
Universidad de Guadalajara Universidad de Guadalajara
30.08.20 1 : 1 DRAW
Club Deportivo Mineros de Zacatecas Club Deportivo Mineros de Zacatecas
D
Pumas Tabasco Pumas Tabasco
02.09.20 3 : 3 DRAW
Club Deportivo Mineros de Zacatecas Club Deportivo Mineros de Zacatecas
W
Club Deportivo Mineros de Zacatecas Club Deportivo Mineros de Zacatecas
10.09.20 2 : 1 WIN
Tapatio Tapatio
D
Cancun FC Cancun FC
15.09.20 1 : 1 DRAW
Club Deportivo Mineros de Zacatecas Club Deportivo Mineros de Zacatecas
W
Club Deportivo Mineros de Zacatecas Club Deportivo Mineros de Zacatecas
22.09.20 1 : 0 WIN
Tepatitlan FC Tepatitlan FC
Cimarrones de Sonora
8 Atletico Morelia Atletico Morelia 6 2 2 2 10:11 -1 9 L
Atletico Morelia Atletico Morelia
25.08.20 0 : 2 LOSS
Pumas Tabasco Pumas Tabasco
D
Tapatio Tapatio
01.09.20 3 : 3 DRAW
Atletico Morelia Atletico Morelia
L
Atletico Morelia Atletico Morelia
10.09.20 2 : 3 LOSS
Cancun FC Cancun FC
W
Tampico Madero Tampico Madero
17.09.20 1 : 2 WIN
Atletico Morelia Atletico Morelia
W
Alebrijes de Oaxaca Alebrijes de Oaxaca
24.09.20 0 : 1 WIN
Atletico Morelia Atletico Morelia
Dorados de Sinaloa
9 Tepatitlan FC Tepatitlan FC 6 2 2 2 6:5 1 8 D
Tampico Madero Tampico Madero
30.08.20 0 : 0 DRAW
Tepatitlan FC Tepatitlan FC
W
Tepatitlan FC Tepatitlan FC
03.09.20 2 : 0 WIN
Alebrijes de Oaxaca Alebrijes de Oaxaca
L
Correcaminos UAT Correcaminos UAT
09.09.20 2 : 0 LOSS
Tepatitlan FC Tepatitlan FC
W
Tepatitlan FC Tepatitlan FC
15.09.20 2 : 0 WIN
Venados Venados
L
Club Deportivo Mineros de Zacatecas Club Deportivo Mineros de Zacatecas
22.09.20 1 : 0 LOSS
Tepatitlan FC Tepatitlan FC
Tapatio
10 Correcaminos UAT Correcaminos UAT 6 2 2 2 7:7 -1 8 L
Club Celaya Club Celaya
25.08.20 2 : 1 LOSS
Correcaminos UAT Correcaminos UAT
L
Cancun FC Cancun FC
01.09.20 2 : 0 LOSS
Correcaminos UAT Correcaminos UAT
W
Correcaminos UAT Correcaminos UAT
09.09.20 2 : 0 WIN
Tepatitlan FC Tepatitlan FC
D
Dorados de Sinaloa Dorados de Sinaloa
16.09.20 2 : 2 DRAW
Correcaminos UAT Correcaminos UAT
W
Correcaminos UAT Correcaminos UAT
22.09.20 2 : 1 WIN
Cimarrones de Sonora Cimarrones de Sonora
Atletico Morelia
11 Pumas Tabasco Pumas Tabasco 6 1 3 2 9:9 1 7 W
Atletico Morelia Atletico Morelia
25.08.20 0 : 2 WIN
Pumas Tabasco Pumas Tabasco
D
Pumas Tabasco Pumas Tabasco
02.09.20 3 : 3 DRAW
Club Deportivo Mineros de Zacatecas Club Deportivo Mineros de Zacatecas
L
Cimarrones de Sonora Cimarrones de Sonora
13.09.20 2 : 1 LOSS
Pumas Tabasco Pumas Tabasco
L
Pumas Tabasco Pumas Tabasco
16.09.20 1 : 2 LOSS
Club Celaya Club Celaya
D
Universidad de Guadalajara Universidad de Guadalajara
27.09.20 2 : 2 DRAW
Pumas Tabasco Pumas Tabasco
Atlante
12 Tampico Madero Tampico Madero 6 1 3 2 4:5 -1 7 D
Tampico Madero Tampico Madero
30.08.20 0 : 0 DRAW
Tepatitlan FC Tepatitlan FC
D
Tampico Madero Tampico Madero
01.09.20 1 : 1 DRAW
Venados Venados
W
Universidad de Guadalajara Universidad de Guadalajara
10.09.20 1 : 2 WIN
Tampico Madero Tampico Madero
L
Tampico Madero Tampico Madero
17.09.20 1 : 2 LOSS
Atletico Morelia Atletico Morelia
D
Club Celaya Club Celaya
23.09.20 0 : 0 DRAW
Tampico Madero Tampico Madero
Alebrijes de Oaxaca
13 Tapatio Tapatio 6 1 3 2 7:7 -3 6 D
Venados Venados
26.08.20 0 : 0 DRAW
Tapatio Tapatio
D
Tapatio Tapatio
01.09.20 3 : 3 DRAW
Atletico Morelia Atletico Morelia
L
Club Deportivo Mineros de Zacatecas Club Deportivo Mineros de Zacatecas
10.09.20 2 : 1 LOSS
Tapatio Tapatio
W
Tapatio Tapatio
20.09.20 3 : 0 WIN
Alebrijes de Oaxaca Alebrijes de Oaxaca
D
Atlante Atlante
23.09.20 0 : 0 DRAW
Tapatio Tapatio
Tepatitlan FC
14 Tlaxcala FC Tlaxcala FC 6 1 2 3 6:11 -5 6 D
Tlaxcala FC Tlaxcala FC
02.09.20 1 : 1 DRAW
Club Celaya Club Celaya
D
Alebrijes de Oaxaca Alebrijes de Oaxaca
11.09.20 2 : 2 DRAW
Tlaxcala FC Tlaxcala FC
L
Tlaxcala FC Tlaxcala FC
15.09.20 1 : 3 LOSS
Universidad de Guadalajara Universidad de Guadalajara
L
Venados Venados
23.09.20 1 : 0 LOSS
Tlaxcala FC Tlaxcala FC
L
Tlaxcala FC Tlaxcala FC
26.09.20 0 : 3 LOSS
Atlante Atlante
Tapatio
15 Venados Venados 6 1 2 3 3:8 -5 5 D
Tampico Madero Tampico Madero
01.09.20 1 : 1 DRAW
Venados Venados
L
Venados Venados
09.09.20 1 : 2 LOSS
Dorados de Sinaloa Dorados de Sinaloa
L
Tepatitlan FC Tepatitlan FC
15.09.20 2 : 0 LOSS
Venados Venados
L
Atlante Atlante
19.09.20 3 : 0 LOSS
Venados Venados
W
Venados Venados
23.09.20 1 : 0 WIN
Tlaxcala FC Tlaxcala FC
Cancun FC
16 Alebrijes de Oaxaca Alebrijes de Oaxaca 6 1 1 4 4:11 -7 4 L
Alebrijes de Oaxaca Alebrijes de Oaxaca
25.08.20 1 : 3 LOSS
Dorados de Sinaloa Dorados de Sinaloa
L
Tepatitlan FC Tepatitlan FC
03.09.20 2 : 0 LOSS
Alebrijes de Oaxaca Alebrijes de Oaxaca
D
Alebrijes de Oaxaca Alebrijes de Oaxaca
11.09.20 2 : 2 DRAW
Tlaxcala FC Tlaxcala FC
L
Tapatio Tapatio
20.09.20 3 : 0 LOSS
Alebrijes de Oaxaca Alebrijes de Oaxaca
L
Alebrijes de Oaxaca Alebrijes de Oaxaca
24.09.20 0 : 1 LOSS
Atletico Morelia Atletico Morelia
Tampico Madero
Semifinal
Playoffs
Qualification Playoffs
Show more

Show more

Liga de Expansion Mx, Apertura tournament organized by Mexico. Tournament participants: 16 participating teams. At the moment the best teams in tournament are as follows:
Club Celaya - 16 points, 4 wins, 0 losses, 2 draws.
Cimarrones de Sonora - 14 points, 4 triumphs, 2 losses, 0 draws.
Cancun FC - 12 points, 3 wins, 1 lost games, 2 draws.

On 777score.co.za website you can find football schedule and Liga de Expansion Mx, Apertura (Mexico) live matches.

Schedule of coming matches - Liga de Expansion Mx, Apertura (Mexico):
Tlaxcala FC - Correcaminos UAT (29.09.2020 17:00)
Cancun FC - Venados (29.09.2020 20:05)
Cimarrones de Sonora - Club Deportivo Mineros de Zacatecas (29.09.2020 22:05)

Follow Liga de Expansion Mx, Apertura (Mexico) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.co.za.