Football National League
Russia

Football National League

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Football National League
1 Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod 14 10 1 3 21:10 11 31 W
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
27.09.20 3 : 0 WIN
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
W
Krasnodar II Krasnodar II
04.10.20 2 : 3 WIN
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
W
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
09.10.20 2 : 1 WIN
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
W
Veles Moscow Veles Moscow
13.10.20 1 : 3 WIN
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
W
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
17.10.20 1 : 0 WIN
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
Chaika Peschanokopskoye
2 Orenburg Orenburg 14 8 6 0 21:9 12 30 D
Orenburg Orenburg
27.09.20 2 : 2 DRAW
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
D
Veles Moscow Veles Moscow
04.10.20 1 : 1 DRAW
Orenburg Orenburg
D
Orenburg Orenburg
09.10.20 2 : 2 DRAW
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
W
Chaika Peschanokopskoye Chaika Peschanokopskoye
13.10.20 0 : 1 WIN
Orenburg Orenburg
W
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
17.10.20 0 : 3 WIN
Orenburg Orenburg
Yenisey Krasnoyarsk
3 Krylia Sovetov Krylia Sovetov 14 9 2 3 30:8 22 29 D
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
27.09.20 1 : 1 DRAW
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
W
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
04.10.20 2 : 0 WIN
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
W
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
09.10.20 0 : 3 WIN
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
W
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
13.10.20 2 : 1 WIN
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
W
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
17.10.20 3 : 0 WIN
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
Fakel Voronezh
4 Spartak Moscow II Spartak Moscow II 14 9 1 4 23:12 11 28 W
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
27.09.20 1 : 0 WIN
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
W
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
04.10.20 0 : 2 WIN
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
L
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
09.10.20 1 : 2 LOSS
Chaika Peschanokopskoye Chaika Peschanokopskoye
L
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
13.10.20 2 : 1 LOSS
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
L
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
17.10.20 0 : 3 LOSS
Orenburg Orenburg
Volgar Astrakhan
5 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 14 8 2 4 24:14 10 26 W
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
27.09.20 3 : 1 WIN
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
L
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
04.10.20 2 : 0 LOSS
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
W
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
09.10.20 2 : 0 WIN
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
D
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
13.10.20 0 : 0 DRAW
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
D
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
17.10.20 4 : 4 DRAW
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
Shinnik Yaroslavl
6 Torpedo Moscow Torpedo Moscow 14 7 4 3 24:11 13 25 D
Chertanovo Chertanovo
27.09.20 0 : 0 DRAW
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
W
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
04.10.20 1 : 0 WIN
Tom Tomsk Tom Tomsk
W
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
09.10.20 0 : 2 WIN
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
W
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
13.10.20 3 : 0 WIN
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
W
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
17.10.20 4 : 0 WIN
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
FC Alania Vladikavkaz
7 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk 14 7 4 3 20:8 12 25 D
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
27.09.20 1 : 1 DRAW
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
L
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
04.10.20 3 : 1 LOSS
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
W
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
09.10.20 3 : 1 WIN
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
W
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
13.10.20 1 : 2 WIN
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
L
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
17.10.20 4 : 0 LOSS
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
Akron Tolyatti
8 Veles Moscow Veles Moscow 14 7 4 3 18:17 1 25 W
Chaika Peschanokopskoye Chaika Peschanokopskoye
27.09.20 0 : 2 WIN
Veles Moscow Veles Moscow
D
Veles Moscow Veles Moscow
04.10.20 1 : 1 DRAW
Orenburg Orenburg
L
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
09.10.20 2 : 0 LOSS
Veles Moscow Veles Moscow
L
Veles Moscow Veles Moscow
13.10.20 1 : 3 LOSS
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
W
Veles Moscow Veles Moscow
17.10.20 3 : 0 WIN
Chertanovo Chertanovo
Tom Tomsk
9 Chaika Peschanokopskoye Chaika Peschanokopskoye 14 6 4 4 14:16 -2 22 L
Chaika Peschanokopskoye Chaika Peschanokopskoye
27.09.20 0 : 2 LOSS
Veles Moscow Veles Moscow
D
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
04.10.20 0 : 0 DRAW
Chaika Peschanokopskoye Chaika Peschanokopskoye
W
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
09.10.20 1 : 2 WIN
Chaika Peschanokopskoye Chaika Peschanokopskoye
L
Chaika Peschanokopskoye Chaika Peschanokopskoye
13.10.20 0 : 1 LOSS
Orenburg Orenburg
L
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
17.10.20 3 : 2 LOSS
Chaika Peschanokopskoye Chaika Peschanokopskoye
Nizhniy Novgorod
10 Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 14 6 4 4 15:11 4 22 D
Orenburg Orenburg
27.09.20 2 : 2 DRAW
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
W
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
04.10.20 1 : 0 WIN
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
L
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
09.10.20 2 : 1 LOSS
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
L
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
13.10.20 1 : 2 LOSS
Chertanovo Chertanovo
W
Tom Tomsk Tom Tomsk
17.10.20 0 : 1 WIN
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
Irtysh Omsk
11 Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk 14 6 1 7 8:19 -11 19 L
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
27.09.20 0 : 1 LOSS
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
D
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
04.10.20 0 : 0 DRAW
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
W
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
09.10.20 2 : 0 WIN
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
L
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
13.10.20 3 : 0 LOSS
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
W
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
17.10.20 2 : 0 WIN
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
Krasnodar II
12 Krasnodar II Krasnodar II 14 5 3 6 19:21 -2 18 W
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
27.09.20 0 : 1 WIN
Krasnodar II Krasnodar II
L
Krasnodar II Krasnodar II
04.10.20 2 : 3 LOSS
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
L
Chertanovo Chertanovo
09.10.20 1 : 0 LOSS
Krasnodar II Krasnodar II
W
Krasnodar II Krasnodar II
13.10.20 2 : 0 WIN
Tom Tomsk Tom Tomsk
D
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
17.10.20 0 : 0 DRAW
Krasnodar II Krasnodar II
Irtysh Omsk
13 SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk 14 5 3 6 16:18 -2 18 L
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
27.09.20 1 : 0 LOSS
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
D
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
04.10.20 0 : 0 DRAW
Chaika Peschanokopskoye Chaika Peschanokopskoye
D
Orenburg Orenburg
09.10.20 2 : 2 DRAW
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
L
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
13.10.20 0 : 1 LOSS
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
L
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
17.10.20 1 : 0 LOSS
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
Chertanovo
14 Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan 14 5 2 7 16:16 -1 17 W
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
27.09.20 0 : 1 WIN
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
W
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
04.10.20 3 : 1 WIN
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
L
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
09.10.20 2 : 0 LOSS
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
D
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
13.10.20 0 : 0 DRAW
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
L
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
17.10.20 3 : 0 LOSS
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
Spartak Moscow II
15 Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk 14 5 2 7 14:21 -7 17 L
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
27.09.20 0 : 1 LOSS
Krasnodar II Krasnodar II
L
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
04.10.20 1 : 0 LOSS
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
W
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
09.10.20 2 : 0 WIN
Veles Moscow Veles Moscow
W
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
13.10.20 0 : 1 WIN
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
W
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
17.10.20 3 : 2 WIN
Chaika Peschanokopskoye Chaika Peschanokopskoye
Orenburg
16 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo 14 4 4 6 12:20 -8 16 L
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
27.09.20 3 : 1 LOSS
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
L
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
04.10.20 0 : 2 LOSS
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
L
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
09.10.20 0 : 3 LOSS
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
D
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
13.10.20 0 : 0 DRAW
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
D
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
17.10.20 0 : 0 DRAW
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
Shinnik Yaroslavl
17 Akron Tolyatti Akron Tolyatti 14 4 2 8 9:15 -6 14 W
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
04.10.20 1 : 0 WIN
Chertanovo Chertanovo
L
Tom Tomsk Tom Tomsk
09.10.20 2 : 1 LOSS
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
D
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
12.10.20 0 : 0 DRAW
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
L
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
13.10.20 1 : 0 LOSS
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
L
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
17.10.20 2 : 0 LOSS
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
Neftekhimik Nizhnekamsk
18 Fakel Voronezh Fakel Voronezh 14 3 3 8 9:15 -6 12 L
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
27.09.20 1 : 0 LOSS
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
D
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
04.10.20 0 : 0 DRAW
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
L
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
09.10.20 3 : 1 LOSS
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
D
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
13.10.20 0 : 0 DRAW
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
D
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
17.10.20 0 : 0 DRAW
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
Krylia Sovetov
19 Chertanovo Chertanovo 14 3 2 9 7:18 -11 11 D
Chertanovo Chertanovo
27.09.20 0 : 0 DRAW
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
L
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
04.10.20 1 : 0 LOSS
Chertanovo Chertanovo
W
Chertanovo Chertanovo
09.10.20 1 : 0 WIN
Krasnodar II Krasnodar II
W
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
13.10.20 1 : 2 WIN
Chertanovo Chertanovo
L
Veles Moscow Veles Moscow
17.10.20 3 : 0 LOSS
Chertanovo Chertanovo
SKA-Khabarovsk
20 Tom Tomsk Tom Tomsk 14 2 3 9 8:18 -10 9 W
Tom Tomsk Tom Tomsk
27.09.20 3 : 0 WIN
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
L
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
04.10.20 1 : 0 LOSS
Tom Tomsk Tom Tomsk
W
Tom Tomsk Tom Tomsk
09.10.20 2 : 1 WIN
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
L
Krasnodar II Krasnodar II
13.10.20 2 : 0 LOSS
Tom Tomsk Tom Tomsk
L
Tom Tomsk Tom Tomsk
17.10.20 0 : 1 LOSS
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
Veles Moscow
21 Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 14 2 3 9 8:23 -15 9 L
Tom Tomsk Tom Tomsk
27.09.20 3 : 0 LOSS
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
L
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
04.10.20 0 : 3 LOSS
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
L
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
09.10.20 2 : 0 LOSS
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
L
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
13.10.20 1 : 2 LOSS
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
D
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
17.10.20 4 : 4 DRAW
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
FC Alania Vladikavkaz
22 Irtysh Omsk Irtysh Omsk 14 2 2 10 9:25 -16 8 W
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
04.10.20 0 : 3 WIN
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
L
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
09.10.20 0 : 2 LOSS
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
D
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
12.10.20 0 : 0 DRAW
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
W
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
13.10.20 1 : 0 WIN
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
D
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
17.10.20 0 : 0 DRAW
Krasnodar II Krasnodar II
Krasnodar II
Promotion
Promotion Playoff
Relegation
Show more

Show more

Football National League championship organized by Russia. Tournament registrants: 22 teams. As of today teams closest to the first place according to the results in football marathon are as follows:
Nizhniy Novgorod - 31 points, 10 wins, 3 losses, 1 draws.
Orenburg - 30 points, 8 triumphs, 0 lost matches, 6 draws.
Krylia Sovetov - 29 points, 9 won matches, 3 lost matches, 2 draws.

On 777score.co.za source you can have football schedule and Football National League (Russia) live matches.

Schedule of following games - Football National League (Russia):
SKA-Khabarovsk - Chertanovo (24.10.2020 00:00)
Krasnodar II - Dynamo Bryansk (24.10.2020 05:00)
Shinnik Yaroslavl - Tekstilshchik Ivanovo (24.10.2020 06:00)

Follow Football National League (Russia) live standings, discover match results, team statistics in real time and watch football online at 777score.co.za.